Szkolenie WMOIIB za mną, następne w maju

 

szkolenie na zaproszenie WMIIOBTo było szkolenie: Realizacja inwestycji budowlanych pod względem ochrony przeciwpożarowej, czyli jak poprawnie zaprojektować i wykonać zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków.

Pobyt w Olsztynie uważam za bardzo, bardzo udany. Prawie 6 godzin omawiania zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Dużo pytań uczestników i mój najnowszy pomysł na koniec wykładu. Proponuję wówczas wspólną „zabawę” w określanie wymagań ppoż dla obiektu, który zaproponują uczestnicy. Tym razem był to czterokondygnacyjny budynek ZL III z kondygnacją podziemną – z garażem, wentylatorownią pożarową i kotłownią olejową. Dodatkowo ze względu na umowne przekroczenie 60m długości dojścia ewakuacyjnego – klatka była obudowana, zamknięta drzwiami ppoż i oddymiana.

Ta część wykładu polega na tym, że taki budynek jest przeze mnie rysowany w 3D. Zrobiłem to drugi raz i wpisuję jako stały punkt programu. Schodów jak zwykle nie rysowałem, a na sali nie było chętnych, żeby zrobić to za mnie. 🙂 Kiedyś może opublikuję zdjęcia tych rysunków. 

Dziękuję za zaproszenie organizatorowi: Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. Kolejne spotkanie w Olsztynie w maju.

 

Autor: Kamil Kwosek

Jestem rzeczoznawcą ds zabezpieczeń przeciwpożarowych od 2005r. i autorem wielu publikacji na temat profilaktyki pożarowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spiritual Consultant