Miniporadnik Bezpieczne Świeczki

Według amerykańskich danych (NFPA) do ponad połowy pożarów domowych od świeczek dochodzi dlatego, że świeczki są ustawiane zbyt blisko materiałów, które mogą się zapalić, a ponad jedna trzecia takich pożarów powstaje w sypialniach.

Kiedyś świece służyły do oświetlania pomieszczeń, dzisiaj używane są raczej do ozdoby, w celu wytworzenia nastroju, ale również do podgrzewania potraw i napojów na stołach. Często jednak zapominamy, że jest to otwarty ogień, który przy nieuważnym użytkowaniu może przerodzić się w groźny pożar.

A wystarczy naprawdę niewiele. 

Kilka lat temu u znajomych na stoliku płonęła niewielka świeczka. Była włożona do świecznika, z którego po bokach wystawał ozdobny papier. W pewnym momencie zauważyłem, że świeczka stopniała tak bardzo, że płomień sięgnął do tego papieru i zapalił go. Całe szczęście, że byłem w pobliżu…

MiniPoradnik Bezpieczne Świeczki jest piątym krótkim poradnikiem z serii Zapobiegamy pożarom.

W poradniku zapisałem kilka zasad bezpiecznego używania świeczek. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak długi powinien być palący się knot lub do jakich celów nie używać płonącej świeczki – przeczytaj poradnik.

Poradnik można pobrać jako plik pdf po kliknięciu w poniższy link:

 MiniPoradnik Bezpieczne Świeczki

Czekam też na opinie, sugestie i uwagi, które należy napisać w komentarzu do tego wpisu.

Mam nadzieję, że pomożesz mi rozpropagować myślenie o bezpieczeństwie pożarowym i dlatego zezwalam na pobranie poradnika i przesłanie mailem do znajomych, opublikowanie na stronie internetowej Twojej firmy lub na blogu.

Jeśli spodobał Ci się poradnik – proszę kliknij w Lubię to! poniżej.

Autor: Kamil Kwosek

Jestem rzeczoznawcą ds zabezpieczeń przeciwpożarowych od 2005r. i autorem wielu publikacji na temat profilaktyki pożarowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spiritual Consultant