Wakacje Profilaktyka ppoż cz. 1

11 wrzesień 2014 | Autor: Kamil Kwosek

W miejscu, w którym korytarz jest podzielony drzwiami przeciwpożarowymi – przed drzwiami również jest umieszczony znak. (fot. 9 i 10)

Wspomniane wcześniej drzwi przeciwpożarowe są tak zamontowane i mają taką konstrukcję (zwróć uwagę na klamkę), że przy normalnej eksploatacji nie utrudniają poruszania się, bo nie zawężają korytarza. (fot. 11 i 12)

Wychodząc na klatkę schodową główną znów widzimy plan kondygnacji z zaznaczonymi klatkami schodowymi – i co bardzo mi się podoba – z informacją, które kondygnacje obsługuje dana klatka (taka informacja jest również na planie w pokoju – na zdjęciu (fot. 13) wskazuję, jakie elementy zawiera plan. Do wykorzystania przez Ciebie przy opracowywaniu podobnych dokumentów. 

Zaskakująca jest wysokość, na jakiej wiszą gaśnice – tuż przy podłodze (fot. 14) – zdecydowanie łatwiej taką gaśnicę zdjąć z wieszaka niż zawieszoną na wysokości 1,7m.

W Polsce nikt nie wieszałby gaśnicy tak nisko, a po prostu… postawił na podłodze. Po namyśle uważam jednak, że widoczne na zdjęciu rozwiązanie ma pewną przewagę. Jak można zauważyć w naszym kraju – gaśnica – jak sama nazwa wskazuje 😉 – służy do podpierania drzwi (zwłaszcza przeciwpożarowych, żeby samozamykacz ich ciągle nie zamykał). Zawieszenie gaśnicy mimo wszystko nieznacznie, ale jednak utrudnia jej przemieszczanie (a człowiek – jak wiadomo – jest z natury leniwy), więc jest duża szansa, że gaśnica w Austrii będzie stosowana do gaszenia, a nie w innym celu.

Znak wskazujący lokalizację jest za to w najwyższym punkcie, tj. tuż pod sufitem, co ma go czynić lepiej widocznym z większej odległości – choć na klatce schodowej to nie ma znaczenia – tu nie ma większej odległości :)

Strony: 1 2 3 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Spiritual Consultant