Szkolenie WMOIIB za mną, następne w maju

23 luty 2015 | Autor: Kamil Kwosek

 

szkolenie na zaproszenie WMIIOBTo było szkolenie: Realizacja inwestycji budowlanych pod względem ochrony przeciwpożarowej, czyli jak poprawnie zaprojektować i wykonać zabezpieczenia przeciwpożarowe budynków.

Pobyt w Olsztynie uważam za bardzo, bardzo udany. Prawie 6 godzin omawiania zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Dużo pytań uczestników i mój najnowszy pomysł na koniec wykładu. Proponuję wówczas wspólną „zabawę” w określanie wymagań ppoż dla obiektu, który zaproponują uczestnicy. Tym razem był to czterokondygnacyjny budynek ZL III z kondygnacją podziemną – z garażem, wentylatorownią pożarową i kotłownią olejową. Dodatkowo ze względu na umowne przekroczenie 60m długości dojścia ewakuacyjnego – klatka była obudowana, zamknięta drzwiami ppoż i oddymiana.

Ta część wykładu polega na tym, że taki budynek jest przeze mnie rysowany w 3D. Zrobiłem to drugi raz i wpisuję jako stały punkt programu. Schodów jak zwykle nie rysowałem, a na sali nie było chętnych, żeby zrobić to za mnie. :) Kiedyś może opublikuję zdjęcia tych rysunków. 

Dziękuję za zaproszenie organizatorowi: Warmińsko-Mazurskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. Kolejne spotkanie w Olsztynie w maju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Spiritual Consultant